İnsan hayatının devamlılığı doğadaki kaynaklara bağlıdır. Ekonomik koşulların sürekli gelişiyor olması, kaynakların işgal edilmesi, dünya nüfusunun kontrolsüz ve hızlı artması, doğaya duyulan ihtiyaç, tüketim çokluğu ve benzeri durumlar, doğal yaşam şartlarını tehdit etmektedir. Gelecek nesillerin korunması, doğaya bırakılan izin azaltılması için insanların, sürdürülebilirliğin temellerine uygun hareket etmesi gerekmektedir. 

MD Tekstil, tüm canlı yaşamlarının bağlı olduğu doğaya karşı saygılı ve hassas bir firmadır. Kadınlar için üretim yapması nedeni ile birincil iletişim kitlesi kadınlar olsa da sürdürülebilirlik bilincinin, doğayla ilişiği olan herkeste oluşması konusunda arzu sahibidir. Üretime bakış açısını şekillendiren bu görüş ve tutumlar çerçevesinde üretimlerimizde organik pamuk ve geri dönüşümlü polyester kullanıyoruz.

Dünya kaynakları kısıtlı olduğunu çok iyi biliyor ve gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakmak için MD Tekstil olarak su ve elektrik tüketimini azaltmak için çabalar sarf ediyoruz.  Bu hassasiyetle yakın zamanda güneş enerjisinden elektrik elde etmek için alt yapı çalışmalarını sürdürüyoruz. 

sedex
amfori