Hakkımızda

MD Tekstil, 1989 yılından beri global çapta üne sahip birbirinden değerli markalar adına üretim yapmaktadır. Tekstil sektöründe her daim saygı duyulan duayen isimlerin önderliğindeki şirketimiz, yalnızca örme ve dokuma kadın dış giyim kategorisine odaklanmaktadır.

Şirketimizin başarısında kilit role sahip ortaklarımız, sağladıkları faydalar ve aktardıkları tecrübeler nedeniyle çeşitli üniversiteler, sektörel kurumlar, yerel kuruluşlar tarafından onur ödüllerine layık görülmüştür.

MD Tekstil’in Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan merkez binasında ve kendisine bağlı atölyelerde toplam  aylık 400.000 adede kadar üretim yapılabilmektedir. Karşılıklı güven ilişkisi içerisinde iş ortaklıkları kurduğumuz tedarikçilerimiz ile birlikte üretimini gerçekleştirdiğimiz başlıca ürün grupları; örme ve dokuma kadın üst giyim, bluz, etek, tulum, elbise, pantolon, ceketten oluşmaktadır.

Şirketimiz, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini ilk seferde ve standartların üzerinde kalitede karşılama prensibiyle oluşturduğu ihracat hacmi sayesinde birçok ödüle layık görülmüştür. Bu alanda, üyesi konumunda olduğumuz Ege İhracatçılar Birliği; 2006, 2008, 2011, 2012, 2013, 2014 ve 2017 yıllarında MD Tekstil’i teşekkür plaketi ile onurlandırmıştır.

Üretim sürecinin her aşamasında, insana saygı ve çevreye duyarlılık ön planda tutulmaktadır. Bu doğrultuda sosyal uygunluk, etik değerler göz önünde bulundurularak uygulanan Code of Conduct aracılığıyla işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında uluslararası standartlara uyulmaktadır. Belirlenen misyon kapsamında tüm faaliyetler, çevreye duyarlılık haricinde rekabet edilebilir kalite düzeyinde, en az maliyetle ülke ekonomisine katkıda bulunan bir şirket olma hedefi gözetilerek sürdürülmektedir. Misyonumuz ayrıca yenilik ve gelişimlere açık olan, daima müşteri beklentilerini ön planda tutan iş anlayışını desteklemektedir.

MD Tekstil, kadın giyim sektöründe iş ortaklığı kurduğu müşterilerin en çok tercih ettiği ve güvendiği ilk bir kaç üreticiden biri olma vizyonu ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Şirketimiz, bu hedefi yakalamak adına en önemli kriteri, yani alanlarında yetkinliklerini defalarca kanıtlamış deneyimli kadrosunun oluşumunu gayet sıkı biçimde uyguladığı prensiplerine borçludur. Benimsenen bu prensipler doğrultusunda sadık kadromuz ile uzun soluklu çalışma fırsatı yakalamak için ücret politikaları ve çalışan hakları konularına hassasiyet gösterilmektedir. Bu açıdan tüm insan kaynakları süreçlerinde sürdürülebilirliği yüksek, iyi niyetli politikaların oluşturulmasına ve uygulanmasına ağırlık verilmektedir.